Binance

Binance jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Jej start można było zaobserwować w 2017 roku, któremu towarzyszył niemal błyskawiczny rozwój. Giełda w kilka miesięcy stanęła na najwyższej półce, wraz z takimi konkurentami jak Bittrex i Poloniex.

Warunki handlowe

Binance pobiera stałą prowizję za transakcję w wysokości 0,1% jej wartości. Posiadacze BNB mogą jednak w prosty sposób zminimalizować swoje koszta transakcyjne wykorzystując sprzedawany w ramach ICO token do uiszczania opłat handlowych.

Każdy użytkownik giełdy posiadający w portfelu online jakąkolwiek ilość BNB może w ustawieniach rachunku zaznaczyć opcję pobrania prowizji z tych środków. Rozliczanie się z giełdą w jej własnych tokenach niesie ze sobą zauważalne korzyści. W pierwszym roku od przejścia na rozliczenia w BNB użytkownik może cieszyć się 50% rabatem na prowicję. Rabat ten z każdym kolejnym rokiem maleje o połowę by w piątym roku wynieść okrągłe zero procent.

Zalety Binance

Giełanie przyjmuje wpłat w postaci walut fiducjarnych (euro, złoty, dolar, jen, etc.) w związku z czym przy rejestracji nie wymagane są żadne dokumenty i dowody tożsamości. Dzieje się tak dlatego, że brak pobierania depozytów od klientów nie wymusza na giełdzie przestrzegania szeregu zasad polityki AML (Anti-Money Laundering).

Choć możemy handlować będąc (w teorii) całkowicie anonimowi, w celu pełnej weryfikacji konta będziemy musieli przedłożyć nasz dowód tożsamości wraz ze zdjęciem. Niezweryfikowani użytkownicy mogą wypłacić do 2 BTC w ciągu doby. Po weryfikacji limit ten wzrasta do 100 BTC.

Ogromny wolumen generowany przez giełdę sprawia, że handlując na Binance niemal zawsze znajdziemy druga stronę transakcji. Zdecydowana większość oferowanych instrumentów jest całkowicie płynna, co znacząco ułatwia handel na mniej popularnych tokenach. Giełda chwali się również certyfikowanym algorytmem łączącym dwie strony transakcji, mogącym przetworzyć 1,4 mln zleceń na sekundę.