BITBAY – Komunikat dotyczący aktywacji SegWit 1 sierpnia

W związku z planowaną na 1 sierpnia aktywacją SegWit informujemy, że BitBay korzysta z portfeli zgodnych z SegWit, tak więc środki klientów są bezpieczne i nie ma konieczności wypłacania ich z kont na giełdzie. Wyjątkiem jest sytuacja, jeśli ktoś chce mieć kontrolę nad ewentualnym powstaniem Bitcoin ABC (UAHF).

Ponadto, doradzamy wstrzymanie się z realizacją wpłat Bitcoinów na 24 godziny przed 1 sierpnia oraz kilka godzin później. BitBay również może zatrzymać księgowanie wpłat oraz wypłat w tym czasie. W najbliższych dniach może również ulec zwiększeniu liczba koniecznych potwierdzeń do zaakceptowania wpłaty na BitBay – monitorujemy sytuację i wprowadzimy taki wymóg, tylko wtedy, gdy będzie to konieczne.

BIP 91 (sygnalizacja SegWit2x) wszedł w piątek 21 lipca w fazę lock-in i został aktywowany w niedzielę 23 lipca. Oznacza to, że od niedzieli wszystkie bloki nie sygnalizujące wsparcia dla SegWit są odrzucane przez sieć. Od tego czasu wszystkie wykopane bloki sygnalizują wsparcie, tzn. 100% bloków wykopanych w ciągu ostatnich 144 (1 dzień) sygnalizuje SegWit.

UAHF (Bitcoin ABC, w skrócie BCC) najprawdopodobniej nie wejdzie w życie. I nie będzie wpierane przez BitBay. UAHF zostało stworzone jako kontra dla UASF i miało zostać uruchomione przez Bitmain w momencie wejścia UASF. UASF miało polegać na tym, że klienci przestają akceptować bloki nie sygnalizujące SegWit, jednak ponieważ od 23 lipca wszystkie bloki nie sygnalizujące wsparcia dla SegWit są odrzucane przez sieć, wobec tego UASF, a przez to i UAHF nie zostanie raczej wprowadzone, a przywoływanie takiej możliwości jest wywoływaniem niepotrzebnego zamieszania.

W przypadku gdyby w najbliższych dniach sytuacja uległa zmianie i podział łańcucha nastąpił, wszystkim użytkownikom BitBay zostanie udostępniona odpowiednia ilość obu typów monet, zgodna z zapisem stanu sald wykonanym przed aktywacją SegWit. Użytkownicy platformy BitBay otrzymają dodatkowe saldo oraz możliwość wpłaty i wypłaty. Jeśli będzie zainteresowanie to otworzymy rynek dla BCC.

Jeżeli nie masz jeszcze konta w BitBay możesz zarejestrować się tutaj:

BitBay